Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Trójmiasto
tel. 604 187 569

CENNIK

MIĘTA PIEPRZOWA eng. Peppermint (Mentha piperita) 15ml

Mięta pieprzowa (Peppermint) jest jednym z najstarszych i najbardziej uznanych ziół w łagodzeniu problemów układu trawiennego i poprawianiu procesów metabolizmu. Polepsza proces trawienia i przyswajania składników odżywczych przez organizm. Wpływ Mięty Pieprzowej na pracę wątroby oraz układ oddechowy badał doktor medycyny Jean Valnet.
   Olejek - Mięta (Peppermint) Olejek Eteryczny Mięty Pieprzowej uśmierza ból, dodaje energii, wzmacnia zęby,
łagodzi gorączkę i zadziwiająco szybko łagodzi objawy przeziębienia. Pomaga także w nauce, używany jest do wypieków i to tylko początek długiej listy.
    Olejek miętowy jest olejkiem pikantnym. Dlatego należy unikać jego kontaktu z oczami, oraz innymi wrażliwymi częściami ciała. Gdyby jednak zdarzyło się, że małe ilości olejku dostaną się do oczu, automatyczną reakcją może być przemycie oczu wodą. Warto jednak wiedzieć, że woda pogorszy tylko sytuację (spróbuj napić się wody po zjedzeniu cukierka miętowego, by doświadczyć wzmożonego uczucia miętowego chłodu). Najlepiej przemyć oczy frakcjonowanym olejkiem kokosowym, lub ewentualnie olejem z oliwy, lub innym roślinnym.
Jedna kropla czystego olejku miętowego zawiera tyle samo esencji co średnio 28 szklanek herbaty miętowej!
Dobrze też wiedzieć, że pomimo nieznośnego uczucia palenia, małe ilości miętowego olejku nie szkodzą naszym oczom.

Wskazania
astma, przeziębienia i grypa, zapalenie oskrzeli, kolka, przekrwienie, bronchit, problemy z układem pokarmowym, zgaga, biegunka, hemoroidy, problemy z przemianą materii,  gorączka, ataki gorąca, nieregularna miesiączka, bóle głowy, migrena, choroba lokomocyjna,
nudności, ból brzucha, problemy z nadwagą, stosuje się przy hamowaniu wzrostu guzów i nacieków nowotworowych, infekcji układu oddechowego, swędzeniu i zapalenie skóry,   zapalenie gardła, ukąszenia owadów, przy żylakach. 

Właściwości
Mięta Pieprzowa ma działanie antyrakowe, wspomaga trawienie,usuwa robaki z układu pokarmowego, rozrzedza krew, jest przeciwinfekcyjna, antybakteryjna, antygrzybicza, zbija nadciśnienie, stymuluje pracę woreczka żółciowego, przynosi ulgę w bólu, ma działanie wykrztuśne, olejek wykazuje działanie przeciwzapalne w układzie jelitowym i moczowym,    potrafi wzmocnić lub odbudować poczucie smaku stymulując nerw trójdzielny, posiada ogromne ilości cząstek tlenu co ma ogromny wpływ na transport składników

Wpływ:
Oczyszcza i stymuluje świadome myślenie.

Olejek eteryczny mięty pieprzowej często mieszany jest z innymi olejkami eterycznymi. Posiada on bowiem właściwości rozprowadzające. Warto więc po zastosowaniu innych olejków użyć miętowego olejku dla przyspieszenia i wzmocnienia efektów.
Katar

Jak stosować:

-    rozpylamy,
-    masujemy brzuch,
-    dodajemy do wody lub herbaty w celu wspomagania prawidłowego trawienia,
-    stosować również na spodach stóp lub wcierać w skronie przy bólach głowy,
-    celem podniesienia koncentracji, żwawości i pamięci umieść 2 krople na języku,
-    dodawaj do żywności jako składnik zapachowy oraz konserwujący.

Katar
Umieścić dwie krople olejku eterycznego mięty pieprzowej na języku, zamknąć usta, dotknąć czubkiem języka podniebienia i głęboko oddychać.
- Rozsmarować jedną do trzech kropli olejku na klatce piersiowej (uwaga – najlepiej przez następne parę minut zamknąć oczy; można też to robić zaraz przed pójściem spać).
 Umieścić kroplę na dłoni, zasłonić nimi usta i nos (w geście teatralnego przestraszenia) i przez minutę lub więcej wdychać zapach olejku.
- Umieścić 3 do 5 kropel w dyfuzorze.

Problemy z układem trawiennym (bóle brzucha, rozwolnienie, zatwardzenie, gazy)
- Umieścić dwie, lub trzy krople na brzuchu i rozsmarować. Olejek eteryczny mięty pieprzowej natychmiast zaczyna przenikać przez skórę i dostaje się do obiegu krwi (w niecałe 30 sekund). Najczęściej poprawa jest natychmiastowa.
- Wlać kroplę lub kilka do pół, lub całej szklanki wody i wypić („po drodze” można wypłukać usta).
Łagodzenie przez olejek z mięty pieprzowej objawów bólu brzucha i leczenie problemów powstających w układzie pokarmowym jest często pierwszym zastosowaniem olejków przez rodziców. Nie powinno to dziwić. Każda mama i każdy tata chętnie sięgną po pomoc w leczeniu swojego dziecka. Szczególnie kiedy jest ona natychmiastowa i w przeciwieństwie do wielu lekarstw, nie powoduje efektów ubocznych.

W rzadkich przypadkach olejek z mięty nie daje spodziewanych efektów. dōTerra połączyła olejki eteryczne następujących roślin: imbir, mięta pieprzowa, estragon, koper, kminek, kolendra i anyż w popularnej mieszance DigestZen®, która efektywnie radzi sobie z wieloma dolegliwościami układu trawiennego.

Łagodzenie bólu
Olejek miętowy używany jest do łagodzenia stłuczeń, siniaków, poparzeń słonecznych, itp. W tych wypadkach nie leczy tkanki, jednak jest zdrowszy od leków przeciwbólowych.
- Często mamy rozsmarowują miętowy olejek na karku dziecka, które zostało uderzone lub upadło na tył głowy. Natychmiastowe uśnieżenie bólu może wyeliminować atak paniki.
- Na miejsce ukąszenia np. komara umieścić kroplę olejku eterycznego mięty pieprzowej, by pozbyć się swędzenia (jeżeli to nie pomoże, spróbuj olejek z lawendy, lub drzewa herbacianego, czyli melaleuca).

Regeneracja Wątroby
Naukowcy zauważyli, że olejek eteryczny z mięty pieprzowej wpływa pozytywnie na regenerację wątroby. Wymaga to jednak pewnej dozy cierpliwości (nie spodziewać się efektów po dniu czy tygodniu). Z problemami z wątrobą zaleca się profesjonalnej opieki lekarskiej.
- Nakładać kilka kropel na skórę w okolicach wątroby.
- Smarować podeszwy, szczególnie w okolicy punktu refleksologicznego wątroby (prawa stopa, w połowie odległości między małym palcem a piętą).

Ból głowy
- Kroplę lub kilka „maznąć” na karku, na czole (daleko od oczu!), na skroniach, na tętnicy nad uchem, oraz na kości za uchem.

Choroba lokomocyjna
- Przed podróżą posmarować podeszwy, lub na przykład kark. Można także wypić z wodą.
Odnotowano, że stosowanie olejku eterycznego mięty pieprzowej przez kierowców jednocześnie uspokaja (mniej przypadków agresji u kierowców), jak również pomaga nie zasypiać za kierownicą (mięta pieprzowa dodaje skrzydeł bez negatywnych skutków ubocznych red-bulla i innych „napojów pobudzających”).

Mdłości, Nudności
- Rozsmarować kroplę lub kilka olejku eterycznego mięty pieprzowej na kościach za uchem, na nadgarstkach, lub na brzuchu.

Gorączka
- Rozsmarować miętowy olejek na karku lub/i na podeszwach stóp.

Zdrowe i bielsze zęby
- Nalać do ust wody, dodać kroplę olejku eterycznego mięty pieprzowej i wypłukać jamę ustną (zamiast wypluć, po prostu połknij miętową wodę by pomóc w trawieniu).
-Od czasu do czasu umyć zęby sodą oczyszczoną z dwoma lub trzema kroplami mięty pieprzowej (można też dodać melaleucę).

Pomoc w nauce
Czysty olejek eteryczny mięty pieprzowej pomaga w koncentracji i polepsza pamięć.
- Podczas nauki wąchać miętowy olejek (najlepiej, ale nie koniecznie z pomocą dyfuzora). Umieścić kroplę w waciku i schować go w zamykanej torebce plastikowej. Wąchać podczas egzaminu (aby nie niepokoić nauczyciela, można powąchać przed wejściem na salę).

Odstrasza myszy, mrówki, karaluchy, itp.
- Umieścić nasączony w miętowym olejku wacik w miejscach często odwiedzanych przez niechciane gryzonie i owady.

Upał
- Do butelki spray wlej zimnej wody i dodaj jedną lub dwie krople olejku eterycznego mięty pieprzowej. Okresowo polewaj nią kark, klatkę piersiową, ręce, nogi, głowę, itp. Pamiętaj by nie polewać twarzy w okolicach oczu.

Ćwiczenia fizyczne
Niektóre siłownie dostarczają klientom ręczniki namoczone wodą z olejkiem z mięty pieprzowej.

Wyroby cukiernicze
Dodaj kilka kropel olejku eterycznego mięty pieprzowej do ciasta i innych wyrobów i przygotuj się do próśb o przepis.

Inne ciekawe zastosowania
   
Wetrzyj 4-6 kropli w dłonie i wcieraj w brzuch i wkoło pępka aby złagodzić skutki niestrawności, gazów i rozwolnienia.
    Dodaj kroplę olejku miętowego do herbaty ziołowej w celu poprawienia trawienia oraz ustąpienia zgagi.
    Wmasuj kilka kropli olejku miętowego w miejsce zranienia aby zredukować możliwość zapalenia.
    Natychmiast zastosuj olejek miętowy w miejsce zranienia (stłuczenie, uderzenie w rękę lub nogę) w celu zmniejszenia bólu. Jeśli jest rana, zastosuj olejek miętowy wokół rany.
    Wetrzyj kilka kropli olejku miętowego w stopy w celu zbicia temperatury.
    Zapodaj kroplę olejku miętowego miejscowo na nie poranioną skórę aby powstrzymać swędzenie.
    W przypadku kontaktu z trującym bluszczem lub dębem, zastosuj czysty olejek miętowy lub rozpuszczony z olejkiem bazowym.
    Wdychaj olejek miętowy przed i podczas ćwiczeń w celu polepszenia samopoczucia oraz zmniejszenia poczucia zmęczenia.
    Wmasuj kilka kropli olejku miętowego w brzuch w celu ustąpienia mdłości.
    Aby pozbyć się bólu głowy wetrzyj kroplę olejku miętowego w skronie, czoło, nasadę nosa (uważaj na oczy) oraz tył szyi.
    Aby powstrzymać czkawkę, zastosuj kroplę olejku miętowego z każdej strony piątego kręgu szyjnego (trzy wcięcia do góry od dużego kręgu u podstawy szyi).
    Połóż dwie krople olejku miętowego na języku i wetrzyj następną kroplę pod nos w celu uzyskania efektu ożywienia i koncentracji.
    Rozpyl olejek miętowy w pokoju w czasie nauki aby poprawić koncentrację i dokładność. Wdychaj olejek miętowy podczas sprawdzianów aby poprawić pamięć.
    Wetrzyj 4 krople olejku miętowego w pierś i brzuch aby złagodzić dyskomfort związany z podróżą.
    Połóż kroplę olejku miętowego na języku i oddychaj nosem aby rozluźnić zakatarzony nos.
    Dodaj olejek miętowy do jedzenia jako przyprawę i konserwant.
    Aby odstraszyć szczury, myszy, mrówki lub prusaki pokrop olejkiem miętowym zwitek waty i połóż na ścieżce lub w miejscach wejścia tych stworzeń.
    Wymieszaj buteleczkę (15ml) olejku miętowego z 5 galonami farby aby rozwiać opary.
    Dodaj kilka kropli olejku miętowego do szklanki gorącej wody i pij zamiast kawy.
    Aby zabić mszyce, dodaj 4-5 kropli olejku miętowego do 4 uncji wody i rozpyl na roślinę.
    Wypij szklankę zimnej wody z dodatkiem kropli olejku miętowego dla ochłody w gorący dzień.
    Wetrzyj olejek miętowy w przeguby aby złagodzić bóle artretyczne lub bóle ścięgien.
    Połóż kroplę olejku miętowego na język aby powstrzymać nieświeży oddech.
    Wdychaj zapach olejku miętowego aby zmniejszyć apetyt oraz skłonność do obżerania się.
    Aby usunąć kleszcza zapodaj kilka kropel olejku miętowego na wacik i posmaruj go. Zaczekaj aż kleszcz wyciągnie łebek i usuń go.
    Aby pomóc obolałym nogom zrób im kąpiel z dodatkiem olejku miętowego. Mieszaj wodę w czasie moczenia nóg.

Uwaga:
Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się olejku eterycznego mięty pieprzowej do oczu NIE PRZEMYWAĆ WODĄ, lecz olejem z oliwy, lub innym dostępnym. Nie panikować – małe ilości miętowego olejku powodują nieznośne pieczenie, jednak nie uszkadzają oczu.

(ENG) Peppermint is popular in countless forms, from toothpaste to chewing gum. As an essential oil, it is useful to ease breathing and as a digestive aid. For aromatic, topical, or dietary use.

POWRÓT - Olejki pojedyncze