Naturalne olejki eteryczne dōTERRA

“... najbezpieczniejsze i najczystsze na świecie ....”

Kontakt

www.Eteryczne24.pl eteryczne24@gmail.com Trójmiasto
tel. 604 187 569

CENNIK

OLEJEK CYTRYNOWY ang. Lemon (Citrus limon) 15ml

Olejek cytrynowy (Lemon) posiadający silne właściwości anty-infekcyjny był przedmiotem obszernego studium jego wpływu na system obronny organizmu. Postępując zgodnie z założonym planem dr medycyny Jean Valnet rozpylał ekstrakt cytrynowego olejku w pomieszczeniu i bakterie meningococcus ginęły w ciągu 15 min., bakcyle pałeczki duru brzusznego (tyfus) w godzinę, Staphylococus aureus-gronkowiec złocisty w 2 godziny, bakterie powodujące zapalenie płuc w ciągu 3 godzin.

 Rozpuszcza kamienie żółciowe. Nawet 0,2% roztwór olejku potrafi zabić bakterie dyfterytu (błonicy) w 20 min i obezwładnić bakterie gruźlicy. Olejek Cytrynowy był szeroko stosowany do oczyszczania i pielęgnacji skóry jak również do redukowania zmarszczek i fałd skórnych oraz pryszczy.

Olejek - Lemon (Cytryna)
Właściwości:
Anty-infekcyjny,
Odkażający,
Antybakteryjny (niszczy zarodniki, przetrwalniki),
Antyseptyczny,
Antywirusowy,
Polepsza mikrokrążenie,
Pobudza tworzenie białych ciałek krwi,
Wyraźnie polepsza działanie systemu immunologicznego.Zastosowanie:     
Anemia, Astma, Opryszczki, Kamienie żółciowe, Liszaje,  Brodawki, Kurzajki, Kaszaki, Grudkowate zmiany na skórze, Krwawienia, Infekcje gardła, Infekcje moczowodu (pęcherza), żylaki.

Inne zastosowania:

    ma dobroczynny wpływ na osoby niespokojne, z poczuciem lęku i trwogi,

    na regulacje ciśnienia,
    problemy żołądkowe - trawienne,
    infekcje systemu oddechowego oraz bolące gardło,
    pomaga i wspiera formowanie leukocytów,
    polepsza pamięć,
    wzmacnia paznokcie,
    oczyszcza skórę,
    wprowadza poczucie sukcesu, powodzenia.

Sposób użycia:
Zaobserwowano, że wysokiej jakości olejek eteryczny cytryny w zauważalnym stopniu przywraca starzejącej skórze elastyczność. Używany jest także do leczenia trądziku, kurzajek, nadmiernego przetłuszczania włosów, oraz łupieżu.

Olejek z cytryny może być używany doustnie, bezpośrednio na skórę, również rozpylany. Może być też dodawany do szamponu (najlepiej delikatnego, naturalnego dla dzieci).

Właściwości uspokajające

Przeziębienie i grypa
- Rozsmarować jedną lub dwie krople na każdej z podeszew stóp.
- Rozpylić za pomocą dyfuzora, lub wdychać po zasłonięciu twarzy dłońmi z rozsmarowaną kroplą olejku.
- Katar: dwie krople dodać do wody, lub soku i wypić.
- Kaszel: kilka kropel wlać do ust (dla dzieci można wlać do soku).
- Ból gardła: dorośli – kilka kropel do ust, dzieci – jedna lub dwie krople dodać do łyżeczki miodu.
Skóra

Przeprowadzono w szkołach eksperyment polegający na rozpylaniu za pomocą dyfuzora olejku eterycznego cytryny na korytarzach szkolnych. Odnotowano znaczny spadek agresji, zwiększenie atmosfery wzajemnego porozumienia, oraz polepszenie poziomu skupienia, czego wynikiem były lepsze wyniki w nauce.

Afta (owrzodzenie jamy ustnej)
- Umieścić kroplę olejku na palcu i przyłożyć do afty w ustach.
- Nalać wody do ust, po czym dodać kroplę lub kilka olejku eterycznego cytryny. Wypłukać usta i wypić.

Opryszczka („zimno”)
- Nanieść kroplę olejku eterycznego cytryny na opryszczkę.
Środek dezynfekujący

Olejek eteryczny cytryny w ciągu kilku minut zabija bakterie i wirusy. Dlatego używany jest w gospodarstwach domowych, oraz szpitalach do dezynfekcji.

- Do ciepłej wody dolać kilka kropli olejku cytryny i używać do przemywania powierzchni stołów, desek do krojenia, podłóg i innych miejsc.

Usuwanie gumy i klejów
Olejek cytrynowy w zaskakująco sprawny sposób usuwa nie tylko gumę do żucia z włosów, czy dywanów, ale rozpuszcza szybko wiele rodzajów klei. Można go np. używać do usuwania nieznośnych naklejek z cenami na szklanych, czy ceramicznych powierzchniach (ostrożnie z powierzchniami plastikowymi! Olejek eteryczny cytryny rozpuszcza niektóre plastiki).

Wypieki
- Kilka kropel dodanych do wielu rodzajów ciast tworzy przyjemny posmak, oraz zapach świeżej cytryny.

Olejek eteryczny cytryny Atestowanej Czystej Jakości Terapeutycznej (ang. „Certified Pure Therapeutic Grade” – CPTG) może być używany zarówno na skórę jak i doustnie. Można go także rozpylić w powietrzu za pomocą dyfuzora (mniej efektywna, lecz tańsza metoda: dodać kroplę do wody i rozpylać spryskiwaczem do kwiatów).

Dodanie do wody nawet kropli olejku cytrynowego nie tylko sprawia, że woda nabiera przyjemnego smaku, ale jest dla wielu osób codzienną rutyną mającą na celu usuwanie z organizmu szkodliwych toksyn. Ponieważ jednak ten, jak i wiele innych olejków cytrusowych rozpuszcza niektóre plastiki, lepiej go stosować w pojemnikach ze szkła, lub stali nierdzewnej.

Efekty antydepresyjnego działania olejku z cytryny zostały zaprezentowane w badaniach Komori w 1995r. Może również pomóc nadać blasku wybladłej, nieciekawej cerze poprzez usunięcie z niej martwych komórek skóry. Służy jako skuteczny odstraszasz owadów i dobrze usuwa plamy z gumy, kleju, bejcy, smaru i tłuszczy.

Olejki wspierające:
    Chamomile, Eucalyptus, Fennel, Frankincense, Geranium,  Juniper, Peppermint, Sandalwood, Ylang Ylang.

Wpływ aromatu:
Wprowadza zarówno czystość idei i celu oraz zdrowia oczyszczając fizyczną energię i uzdrawiając. Zapach jest orzeźwiający, aktywujący i rozgrzewający.

Uwaga!
Olejek cytrynowy jest bardzo foto aktywny (wrażliwy na światło) tak więc należy unikać smarowania skóry i bezpośredniego wystawiania jej na oddziaływanie promieni słońca czy UV chwilę później.
Przed zastosowaniem na skórę przeczytaj środki ostrożności poniżej.

(ENG) Another favorite, this essential oil powerhouse is cold-pressed from lemon rinds to preserve its delicate nature and potent properties. Lemon is known as a powerful aromatic, topical, and internal cleanser that can be used to complement many other oils. Diffusing lemon in a room can cleanse the air and uplift mood. It can also be used on surfaces throughout the home as a non-toxic cleaning booster. For aromatic, topical or dietary use.


POWRÓT - Olejki pojedyncze